מדריך ספקים לתעשייה
חדשות / כתבות
עיתונות מקצועית

 
שבוע העבודה בישראל יקוצר ל-42 שעות
03/05/17

עבודה. מספר שעות העבודה השבועיות הקבועות בישראל כיום הוא 43 שעות - גבוה מזה הנהוג ברוב המדינות המפותחות. על פי ההסכם, השכר השעתי יחושב על בסיס 182 שעות עבודה בחודש, במקום 186 כיום

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, שרגא ברוש, חתמו על הסכם הקובע כי שבוע העבודה בישראל יקוצר ל-42 שעות - במקום משך של 43 שעות הנהוג במשק כיום, וללא פגיעה בשכר. עם זאת, הצדדים סיכמו כי המהלך ייצא לפועל רק במקרה שלא יונהג הסדר חלופי של סופי שבוע ארוכים. יצוין כי כדי שהשינוי יחול על כל העובדים במשק, נדרש אישורו של שר העבודה חיים כץ. ההסכם אמור להיכנס לתוקף ביולי הקרוב.

 

מספר שעות העבודה השבועיות הקבועות בישראל כיום הוא 43 שעות - גבוה מזה הנהוג ברוב המדינות המפותחות. על פי ההסכם, השכר השעתי יחושב על בסיס 182 שעות עבודה בחודש, במקום 186 כיום. בנוסף, ישונו הסדרי עבודת הלילה והשעות הנוספות: תותר עבודת לילה בהיקף מצטבר של 7 ימים בתוך תקופה של שבועיים. מכסת השעות הנוספות השבועיות המותרת בשבוע עבודה רגיל תהיה 16 שעות.

ברוש מסר כי: "המגזר העסקי נכון היום יותר מתמיד להתאים את שוק העבודה בישראל לעידן העבודה החדש ולאפשר חלוקה נכונה וגמישה יותר בין פנאי ועבודה למועסקים במשק. במסגרת ההסכם הסכמנו על הפחתת שעות העבודה ועל הגמשת היכולת להפעיל את העסק, לטובת העסקים והמועסקים גם יחד".

ניסנקורן אמר כי: "זהו צעד ראשון לקיצור שבוע העבודה בישראל. מדובר במהלך חשוב שתורם לציבור העובדים בארץ ומקדם את האיזון הראוי בין עבודה לפנאי, תוך יצירת השפעה חיובית על פריון העבודה במשק".

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "קיצור שבוע העבודה ישנה את מאפייני העבודה של העובד הישראלי וטומן בחובו תועלות רבות, ביניהן: צמצום שחיקת העובד, הגברת האיזון בין חיי המשפחה לחיי העבודה, ושיפור איכות החיים של הפרט. המהלך בא על רקע מספר השעות הגבוה במיוחד שעובד העובד הישראלי ביחס לעמיתיו בעולם, כ-43 שעות שבועיות, לעומת מדינות OECD שבהן מספר השעות הממוצע הוא 40 שעות שבועיות ואף פחות מכך".

 תגובות: הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.

מותגים
מונציפלי
חדשות
שבוע העבודה בישראל יקוצר ל-42 שעות

אוניב' בר-אילן: קורס יבוא/יצוא וסחר בינלאומי

אחרי שנים של חשאיות, החטיבה להתיישבות תחויב לחשוף התקשרויותיה

נחתם הסכם ליצוא גבינות ואבקת חלב מישראל לסין

משרד החקלאות מבקש להדק את השת"פ בין התעשייה למחקר

רשות ההשקעות תשיק תוכנית לסיוע בקליטת עובדים חדשים בכנס בעוטף עזה

רובי גינל: "ללא פעילות בנק ישראל עשרות מפעלי תעשייה ישראלים כבר לא היו פעילים"

פוסט ברקזיט: ישראל ובריטניה ישמרו על העקרונות של ההסכם עם האיחוד האירופי

משרד האנרגיה יקדם תחנות כוח פרטיות - יספקו כמחצית מכושר הייצור של חברת החשמל

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, הכריז על הקמת קריית הייטק חדשה באזור התעשייה ציפורית

מכון היצוא: ירידה בריכוזיות היצוא: פחת משקלן של עשר החברות הגדולות

הערכות: טבע מתכננת לפטר 5,000 עובדים ברחבי העולם - כולל בישראל

בלומברג: כלכלת ישראל תלויה באינטל

סינרון הישראלית תימכר לקרן אייפקס בכ-400-500 מיליון דולר

אפריקה תעשיות מוכרת את נגב קרמיקה

 

 
תעשיות מיכשור תעשיות ירוקות לוגיסטיקה מכונות וכלים מבנים