מדריך ספקים לתעשייה
חדשות / כתבות
עיתונות מקצועית

 
הערכות: טבע מתכננת לפטר 5,000 עובדים ברחבי העולם - כולל בישראל
03/05/17

טבע. פיטורי העובדים הם חלק מתוכנית הקיצוצים בהוצאותיה של החברה שמטרתה הקטנה מהירה של חוב פיננסי עצום של 36 מיליארד דולר. חוב זה רובץ על החברה בעקבות רכישתה הכושלת של חברת אקטוויס ג'נריקס באוגוסט 2016 תמורת 37 מיליארד דולר

 

חברת טבע תחל על פי הערכות בפיטורי 5,000 עובדים, כלומר 9% מכוח האדם של החברה, לאחר חג הפסח. טבע מעסיקה 6,900 עובדים בישראל, וההערכות הן כי מאות מהם יפוטרו. פיטורי העובדים הם חלק מתוכנית הקיצוצים בהוצאותיה של החברה שמטרתה הקטנה מהירה של חוב פיננסי עצום של 36 מיליארד דולר. חוב זה רובץ על החברה בעקבות רכישתה הכושלת של חברת אקטוויס ג'נריקס באוגוסט 2016 תמורת 37 מיליארד דולר.

 

בכירי טבע רמזו על הכוונה להקטין משמעותית את מספר עובדיה בשיחת הוועידה שקיימו לאחר פרסום התוצאות הכספיות ל-2016, כשהביעו את מחויבותם לשמור על דירוג האשראי של החברה ולעמוד ביעד רווח מתואם של 4.90 עד 5.30 דולר למניה - כלומר 5.3-5.7 מיליארד דולר ב-2017 מבלי לפגוע בדיווידנד שהיא מחלקת לבעלי מניותיה בסכום של 1.6 מיליארד דולר לשנה.

 

דירוג האשראי הנוכחי של טבע הוא BBB, ואולם תחזית הדירוג של החברה שלילית כלומר סוכנויות הדירוג מעריכות שהשינוי הבא בדירוג יהיה עדכונו כלפי מטה באופן שעלול להוציא את איגרות החוב שהנפיקה טבע בסכום של 20 מיליארד דולר כדי לממן את רכישת אקטוויס ג'נריקס מדרגת השקעה.

 

אייל דשא, המנהל הפיננסי של טבע, אמר בכנס חברות הפארמה של ברקליס שנערך בשבוע שעבר במיאמי שבכוונת החברה לפרוע את מרבית החוב הבנקאי של החברה בסכום של  5.7 מיליארד דולר עד לסוף 2017. האיום המרכזי על השגת יעדיה הפיננסיים של טבע ל-2017 ועל שמירת דירוג האשראי שלה הוא האפשרות של השקת גרסאות גנריות לתרופה קופקסון במינון של 40 מיליגרם לאחר שהגרסה הוותיקה של התרופה, במינון של 20 מיליגרם איבדה את ההגנה הפטנטית ומתמודדת עם גרסה גנרית של קבוצת נוברטיס שנגסה ב-40% מהשוק למינון זה.

 

מכירותיה של קופקסון הסתכמו ב-4.2 מיליארד דולר ב-2016 כשהמכירות בארה"ב היו 3.5 מיליארד דולר מסכום זה. טבע העבירה 83% ממטופלי קופקסון לגרסה של 40 מיליגרם שמוגנת בפטנטים עד 2030 מתוך כוונה להקטין את הנזק של תחרות גנרית, ואולם בית משפט ביטל בינואר 2017 את תוקפם של 4 פטנטים שמגנים על התרופה. מהלך הפיטורים האחרון שביצעה טבע היה במחצית השנייה של 2013 והובל על ידי המנכ"ל לשעבר ד"ר ג'רמי לוין. טבע פיטרה אז 5,000 שהיו 11% מעובדיה. תוכנית הפיטורים והסערה הציבורית שעוררה היו ברקע פיטוריו של לוין כמה חודשים לאחר הכרזתה.

 תגובות: הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.

מותגים
מונציפלי
חדשות
שבוע העבודה בישראל יקוצר ל-42 שעות

אוניב' בר-אילן: קורס יבוא/יצוא וסחר בינלאומי

אחרי שנים של חשאיות, החטיבה להתיישבות תחויב לחשוף התקשרויותיה

נחתם הסכם ליצוא גבינות ואבקת חלב מישראל לסין

משרד החקלאות מבקש להדק את השת"פ בין התעשייה למחקר

רשות ההשקעות תשיק תוכנית לסיוע בקליטת עובדים חדשים בכנס בעוטף עזה

רובי גינל: "ללא פעילות בנק ישראל עשרות מפעלי תעשייה ישראלים כבר לא היו פעילים"

פוסט ברקזיט: ישראל ובריטניה ישמרו על העקרונות של ההסכם עם האיחוד האירופי

משרד האנרגיה יקדם תחנות כוח פרטיות - יספקו כמחצית מכושר הייצור של חברת החשמל

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, הכריז על הקמת קריית הייטק חדשה באזור התעשייה ציפורית

מכון היצוא: ירידה בריכוזיות היצוא: פחת משקלן של עשר החברות הגדולות

הערכות: טבע מתכננת לפטר 5,000 עובדים ברחבי העולם - כולל בישראל

בלומברג: כלכלת ישראל תלויה באינטל

סינרון הישראלית תימכר לקרן אייפקס בכ-400-500 מיליון דולר

אפריקה תעשיות מוכרת את נגב קרמיקה

 

 
תעשיות מיכשור תעשיות ירוקות לוגיסטיקה מכונות וכלים מבנים